KADUNUD TUNNISTAJAD. Jürgen Vainola

Teisipäeval, 6. septembril kell 18 avatakse Jakobi Galeriis Jürgen Vainola esimene isikunäitus “Kadunud tunnistajad”.

Näitusel “Kadunud tunnistajad” on eksponeeritud fotod, mis on tehtud justkui mitme erineva fotograafi poolt, kes jõudsid tabada hetke, mis said pildistajatele saatuslikuks. Fotokunstnik Jürgen Vainola soovib näidata jäädvustusi, mis tekkisid uudishimust ning millest on alles jäänud vaid tõendusmaterjal. Autor annab vaatajale vabad käed tõlgendamaks fotodel leiduvat sündmuste rägastikku – ainsateks juhtnöörideks on fotod ise. See, mis juhtus enne või pärast saatuslikku hetke, jääb juba vaataja enda otsustada. 

Vainola sisekaemuses on pikalt olnud küsimus, kas tal kui fotograafil on ka lootust olla kunstnik. Sellele küsimusele vastuse otsimine on teda käesoleva näituse loomise teekonnal nii inspireerinud kui ka masendanud. Tema jaoks on tegemist äärmiselt isiklike teostega, sest ta kujutab nendel fotodel võitlust enda ja fotograafia vahel, mille eest ta proovib samaaegselt ka põgeneda. Sel näitusel ta küsimustele vastust inimestele ette ei ütle, vaid laseb vaatajatel fotode tulemit tõlgendada nii nagu nad seda ise õigeks peavad. 

Jürgen Vainola (s 2000) teekond fotograafina algas 2016. aastal, kui ta Tallinnas 32. Keskkoolis õppides jäädvustas sealseid sündmusi, misjärel hakkas see lumepall veerema ning nüüdseks on ta fotograafiaga tegelenud juba 6 aastat. Keskkooli lõputööna tegi ta fotonäituse, mille põhiline eesmärk oli jäädvustada emotsiooni. Käesoleva näituse “Kadunud tunnistajad” eesmärk on tekitada emotsioon vaatajas. Praegu õpib Jürgen fotograafiat Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ning Tartus on ta teoseid eksponeeritud nii grupinäitusel “Hortus PallasFoto II” Pallase Galeriis kui ka 2022. aasta kunstioksjonil Tartu Kunstimajas. 

Jürgeni loominguga saab lähemalt tutvuda siin: www.jyrgenv.com

Näitus jääb avatuks 23. septembrini ja näitusesaal on külastatav T-R 13-18. 

Rohkem infot:

Jürgen Vainola
jyrgenvainola@gmail.com
tel 53677065

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s